Üheksa toiduainet, mis panevad juuksed kiiremini kasvama

FOTO: SCANPIX

Kas oled alati unistanud pikkades juustest, aga su juuksed justkui keelduks kasvamast? Võib-olla peaksid hoolikamalt valima, mida sööd, sest teatud toiduained panevad juuksed kiiremini kasvama.

Kreeka pähklid. Kreeka pähklid on rikkad omega-3-rasvhapete, biotiini ja E-vitamiini poolest. Biotiini leidub kõigis juuksekasvu soosivates vitamiiniühendites, sest see paneb juuksed kasvama ja ennetab nende väljalangemist. Lisaks on kreeka pähklites vaske, mis mõjub hästi su loomulikule juuksevärvile, kirjutab Blisstree.

Mustikad. Kui rääkida marjadest, siis just mustikad on kõige paremad marjad, sest neis on palju antioksüdante. Selles tillukeses marjas on ka C-vitamiini, mis aitab ennetada juuste katkemist ning parandab kollageeni tootmist, mis muudab juuksed kaunimaks.

Lõhe. See kala on parim mereand juustekasvu kiirendamiseks, sest selles on D-vitamiini, valke ja rasvhappeid. Kas tead, millest juuksed koosnevad? Valkudest. D-vitamiin on kasulik juuste üldise tervise heaks ja see aitab organismil kaltsiumi saada ning kaltsium on pikas perspektiivis kaunite kiharate jaoks hädavajalik.

Aedoad. Jällegi vlagud, biotiin, raud ja tsink. Tsink ennetab juuste väljalangemist ja aitab peanahka hoida piisavalt niiskena.

Munad. Ka munades on valke. Lisaks sisaldavad munad rauda, mida juuksed lausa armastavad, sest raud kiirendab juuste kasvu, parandades vereringet peanahas.

Tumedad lehtköögiviljad. Tumedate lehtköögiviljade all mõeldakse spinatit, brokolit ja lehtkapsast. Kõigis neis on rauda, biotiini, antioksüdante ja väikeses koguses metüülsulfonüülmetaani, mis tugevdab juuksekarvu ja vähendab oluliselt juuste väljalangemist.

Austrid. D-vitamiin koos kõrge valkude sisalduse, kolesterooli ja suure hulga tsingiga aitavad juustel püsida säravatena.

Bataadid. Bataat ehk maguskartul on mõnusalt magusa maitsega, jättes mulje justkui sööksid maiust. Bataatides on palju antioksüdanti beetakaroteeni, mis muutub A-vitamiiniks ja just seda vitamiini armastavad eriti juuksed, sest A-vitamiin kiirendab juuste kasvu ja muudab juuksed säravaks.

Vesi. Vesi mõjub kogu kehale hästi, kaasa arvatud juustele.