FOTO: SCANPIX

Nii nagu tuleb treenida kõhulihaseid ja käsivarsi, vajavad toonust ka naise tupelihased. Alati on võimalus teha Kegeli harjutusi, kuid märksa lõbusam on kasutada trenniks tupekuule.

Ulaka Kaunitari asutaja Kirki Kubri sõnul on Eesti naistel küll huvi toodete vastu, mis on mõeldud seksuaalnaudingu suurendamiseks, kuid enamasti ei teatagi, millised võimalused selleks olemas on. Menukaimaks kaubaks on osutunud seksuaalnaudingut suurendavad geelid ja kreemid, kuid ka sekslelud, nii üski kui partneriga kasutamiseks. Üks huvi pakkuvatest toodetest on tupekuulid, mis on otsesõnu öeldes naudingut pakkuv treeningvahend.

Kubri selgitusel algab naise heaolu enamasti tema välimusest. Selle eest on lihtne hoolt kanda meigi, soengu, treeningu ja muu säärasega, kuid hea enesetunde saavutamises on paljutki, mida peeglist näha ei saa. Naise vaagnapõhjalihased muutuvad nõrgemaks ja kaotavad tundlikkust pärast sünnitust ja vanuse lisandudes. Nii nagu kõikide teiste lihastega, tuleks ka tupelihaseid treenida.

Selleks tuleks neid pingutada päevas kuni 300 korda. «Sa võid teha seda igal pool - kontoris või autos, aga ma ei ole siiani kohanud ühtegi naist, kes väga rõõmustaks seda tehes, sest see on ikkagi väga tüütu tegevus,» rääkis Kirki Kubri. «Kuulikeste eesmärgiks on treenida tupelihaseid natuke lõbusamal viisil. Kui need paigaldada tuppe, siis hakkavad need raskusega vajuma allapoole. See paneb automaatselt lihased tööle, sest organism ei taha, et need välja vajuvad.»

Esiti võib olla kummaline harjuda tundega, et oma lihaseid ei saakski justkui ise juhtida, sest tupelihaste kokkutõmbumine toimub iseenesest.

«Ma soovitan naistel neid proovida näiteks kodutöid tehes,» rääkis Kubri ja tutvustas pallikujulisi tupekuule, mille sees on eraldi kuulike, mis hakkab liikumise peale vibreerima. «Kodus on turvaline keskkond, kus neid alguses katsetada ja vaadata, kuidas see asi läheb. Kui te nüüd natuke intensiivsemalt tolmu võtate või lausa tantsite ja jooksete, siis see paneb toote vibreerima. Vibratsioon tekitab teile väga meeldiva tunde. Pigem koristate edaspidi naeratus näol.»

Kui see tundub juba turvaline, saab edasi kasutada väiksemaid, aga raskemaid kuulikesi. Tupekuulidesse võib Kubri sõnul suhtuda nagu hantlitesse, et tunde järgi raskemate peale üle minna. «Tegelikult saab nende kuulikestega ka kodust välja minna. Miks mitte jooksma, tantsima, õhtust veetma? Lisaks meditsiiniliselt olulisele aspektile, et tugeva lihased hoiavad organeid üleval, on neil ka nauditav aspekt – tugevad tupelihased soosivad seda, et teil on kiiremini ja lihtsamini võimalik saada intensiivseid naudinguid,» lisas ta. «Seetõttu sobivad need naistele, kes väga kergesti orgasmi ei saa.»

Alguses tasub tupekuule proovida kõigest 5-10 minutit korraga, mitte kauem. «Nii nagu alustate ükspuha mis treeninguga, lähete jõusaali või aeroobikasse, siis järgmisel või ülejärgmisel päeval on lihased valusad. See ei ole väga meeldiv, kui vaagnapõhjalihased valutama hakkavad,» rääkis Kubri ja soovitas huvilistel harjutada tupekuulide kasutamist järk-järgult, et mitte üle pingutada.