Kuidas saavad erinevad tähtkujud hakkama laste kasvatamisega?

FOTO: SCANPIX

Iga lapsevanem armastab oma võsukesi ja annab endast parima, et neist kasvaksid tublid täiskasvanud. Mõned vanemad loevad erinevaid raamatuid, mõned konsulteerivad sõprade ja pereliikmetega, mõni meenutab oma lapsepõlve. Ent lõpuks otsustab iga lapsevanem ise, kuidas oma lapsi kasvatada.

See, kuidas me oma lapsi kasvatame, sõltub suuresti meie endi kogemustest, aga ka iseloomust. Ja iseloomu mõjutab teatavasti see, mis tähtkujus keegi meist on sündinud. YourTango tõi välja, millised lapsevanemad on erinevate tähtkujude esindajad.

Jäär

Hea uudis on see, et kuna Jäärad on väga keevalised, seisavad nad alati julgelt oma lapse õiguste eest. Aga kuna Jäärad on ka üsna sõjakad, võib ette tulla päris tuliseid vaidlusi sinu ja su lapse vahel. Pidev tülitsemine ja vaidlemine võib lapse teismeea teie kõigi jaoks üsna ebameeldivaks muuta.

Sõnn

Mõned on arvamusel, et Sõnnid on parimad lapsevanemad, sest nad on väga stabiilsed, kannatlikud ja tugevad. Probleemid tekivad aga sellest, et Sõnnist lapsevanem armastab ilusaid asju ja võib seetõttu oma lapse ära hellitada. Su laps ei pea kandma disainerrõivaid ja tema sünnipäeval ei pea esinema kõige populaarsem bänd. Oma armastust saad ka muul moel näidata.

Kaksikud

Kaksikutel on väga kindlad tõekspidamised ja väga tugev moraalne kompass, tänu millele sobivad Kaksikud väga hästi lapsevanemateks. Kaksikud on tuntud ka selle poolest, et nende tujud võivad üsna kiirelt muutuda. Kuna lastel on vaja järjekindlust ja stabiilsust, ürita oma emotsioone kontrolli all hoida.

Vähk

Vähi jaoks on perekond väga tähtis ja Vähk on kõigist sodiaagimärkidest kõige hoolivam. Vähi kodu on väga soe keskkond, kus laps saab kenasti kasvada ja areneda. Probleemid võivad tekkida sellest, et Vähk võib vahel olla liiga hoolitsev – sa ju ei taha kasvatada oma lastest inimesi, kes ei julge «pesast välja lennata».

Lõvi

Lõvist lapsevanemat võib iseloomustada sõnaga «lahe». Lõvidel on hästi meeles, milline oli nende noorusaeg, kuna oma peas pole nad päevagi vanemaks saanud. Vahel võib Lõvi olla liiga entusiastlik või liialt dramaatiline, Lõvi jaoks pole mingiks probleemiks olla tähelepanu keskpunktis, ka siis, kui see tähendab oma lapse varju jätmist. Lase vahel ka oma lapsel särada.

Neitsi

Lapsevanemaks olemine tähendab seda, et sa suudad umbes 500 asja korraga teha ja organiseerimine on Neitsi tugevuseks. Neitsi saab kenasti hakkama oma lapse päevakava koostamisega ja lapsele sobib see rutiin, mida Neitsist vanem talle pakub. Aga Neitsil on kalduvus olla perfektsionist. Pea meeles, et lapsed peavad vahel ka põruma ja vigu tegema, et nendest õppida. Ära ole enda ega lapse peale pahane, sest te ei suuda kõike täiuslikult teha.

Kaalud

Kaalud on ausad, tasakaalukad ja hoolivad. Neile meeldib lastega jagada kogemusi ja kultuuri, nad viivad lapsed hea meelega välismaale reisile. Kaalud võivad vahel olla otsustusvõimetud ja neil võib olla probleeme distsipliini kehtestamisega. Ära lase lastel arvata, et su headus ja õiglus on nõrkused.

Skorpion

Skorpion on väga intuitiivne, eriti kui asi puudutab tema lapsi. Skorpion üritab ka kõige väiksemaid detaile oma laste elus paika seada, kuid tegelikult võiksid meeles pidada, et su lapsed on eraldi isiksused ja neil on oma elu. Ühel hetkel pead sa sammukese tagasi astuma ja lubama neil ise otsuseid langetada.

Ambur

Amburist lapsevanemad armastavad lõbutseda ja teha lahedaid asju. Kui lapsel jääb koolipäev vahele, sest ilusa talveilma puhul otsustasite minna kelgutama, siis sa ei näe selles suurt probleemi. Amburi üheks suurimaks probleemiks võib olla see, et ta ei mõtle enne, kui ta midagi ütleb. Lõbutsemine ja spontaansus on väga toredad, aga pea meeles, et laste seltskonnas oled sina ikkagi täiskasvanu.

Kaljukits

Kaljukitsed on pere nurgakiviks. Kaljukits teeb kõvasti tööd ja üritab oma lastele luua väga stabiilset keskkonda. Probleemiks võib olla see, et Kaljukits on liiga tõsine ja vastutustundlik. Vahel on tore naeratada ja terve perega puhkusele sõita. Sellest pole kellelegi kasu, kui sa kogu aeg ainult tööd teed.

Veevalaja

Veevalaja ei hooli sellest, mida teised temast mõtlevad ja ta kasvatab oma lapsi täpselt nii, nagu ise heaks arvab. Veevalaja tahaks, et lapsed oleksid loomingulised ja avatud mõtteviisiga noored. Kohtled lapsi võrdsetena, kuid vahel on neil vaja, et lapsevanem oleks autoriteetne tegelane. Ürita leida tasakaal iseendaks olemise ja lastega lõbutsemise vahel.

Kalad

Kaladele meeldivad lapsed ja nad külvavad lapsi armastusega üle. Kalad on loomingulised, kunstipärased ja armastavad. Väljakutsed võivad tekkida sellest, et Kalad võivad olla passiiv-agressiivsed või emotsionaalselt manipuleerivad. Pea meeles, et keegi ei suuda su mõtteid lugeda, seega ütle konkreetselt, mis toimub ja liigu edasi.