Tõusev trend: lapsed saavad nimed Instagrami filtrite järgi

FOTO: SCANPIX

Veebileht BabyCenter avaldas hiljuti iga-aastase nimekirja kõige populaarsematest lapsenimedest. Peale nimede, mis on ingliskeelsetes riikides iga aasta popid olnud – näiteks Jackson ja Sophia –, oli nimekirjas ka uusi ning trendikaid nimesid.

Näiteks on populaarsust kogumas nimed, mis on inspireeritud Instagrami filtrite nimedest. Poistele pandi sel aastal nimeks muuseas Lux, Ludwig, Amaro, Reyes, Hudson ja Kelvin; tüdrukutele aga Valencia, Juno ja Willow, kirjutab Good Housekeeping.

«See on meie jaoks esimene kord, kui inimesed on inspiratsiooni leidnud elektroonikast ja need nimed on ka populaarsemate hulka jõudnud,» sõnas BabyCenteri toimetaja Linda Murray. «Noorte täiskasvanute jaoks on fotode tegemine ja jagamine igapäevane tegevus, seega pole mingi ime, et nad neist rakendustest inspiratsiooni leiavad.»

Televisioonil on samuti suuri mõju. Näiteks märgati, et sel aastal võtsid paljud lapsevanemad eeskuju USAs ülimenukaks osutunud seriaalist «Empire»: nimed Dre (tõusnud 77 protsenti), Lyon (61 protsenti) ja Hakeem (55 protsenti) on pärit just sellest seriaalist.

Veebilehel BabyCenter on enam kui 340 000 USAs sündinud beebi nimed tänu sellele, et kasutajad ise registreerivad oma laste nimesid. Samuti korraldab veebileht iga aasta küsitlusi, mille raames uuritakse, miks on vanemad oma lastele just need nimed valinud.