Beebitoidudieet - mõistlik või mitte?

FOTO: Vida Press

Aeg-ajalt kujunevad trendikaks üsnagi hullumeelsed dieedid, ent beebitoidudieet trumpab need ilmselt üle. Kaalustalla.ee blogi lahkab lähemalt, millega tegu.

Selle dieedi kummardajad on väidetavalt olnud ka näitleja Jennifer Aniston, lauljannad Madonna ja Lady Gaga.

Kuidas see dieet töötab?

Foto:

FOTO: Vida Press

Dieet iseenesest on äärmiselt lihtne: tuleb asenda kaks toidukorda, hommiku- ja lõunasöök, beebitoidu vastu. Nende kahe toidukorraga ei tohi ületada 1000 kcal piiri.

Õhtusöögiks on ette nähtud väike «tasakaalustatud» toidukord. See siis tähendab juurviljade tarbimise suurendamist, ent rasvarikka liha vähendamist.

Mis kasu saad beebitoidust?

– Esiteks ei pea beebitoitu valmistama. See on juba söödaval kujul olemas.

– Beebitoit on äärmiselt ohutu – on see tehtud ju beebidele.

– Beebitoit on «täiuslik» toitainete kombinatsioon, lisaks on selles vähe soola ning rasva.

Kas beebikombel toitumist tasub proovida?

Kindlasti mitte!

Seda päris mitmel põhjusel:

Beebitoit ei täida sinu kõhtu

Seda eelkõige seepärast, et beebitoidus olev toitainete suhe (valgud, rasvad, süsivesikud) ei ole täiskasvanule paigas. See toit käib sinu organismist kiiresti läbi ja seetõttu on selle dieedi jälgimine puhas piin. Beebile võib see sobida, aga mitte sulle. Eriti juhul, kui sinu sooviks on kaalu langetamine. Lisaks on beebitoit ka n-ö vedelal kujul, mis jällegi aitab kaasa kõhu tühjenemisele.

Tavaline beebitoit sisaldab 100 grammi kohta üle 10 grammi süsivesikuid, alla 1 grammi rasva ja umbes 2 grammi valku. Nagu näed, siis toitainete suhe on äärmiselt süsivesikute poole kaldu. Ja kaalulangetajale ei ole see jätkusuutlik.

Beebitoit on kallis

Oled sa viimasel ajal vaadanud, palju beebitoidud maksavad? Nagu ikka, lastele mõeldud toidud on alati kallid. Kuidas sa oma kallikesele ikka seda mõnusat püreed keelad. Lapsele küll, aga sinul soovitan ikka päristoitu süüa. Miks maksta liiga palju? Saab palju odavamalt.

Sa ei saa piisavalt vajalikke toitaineid

Vähe loomset valku ning olematu kogus rasva on mõned märksõnad, mis tulevad beebitoidule mõeldes kohe meelde.

Rasvadeta läheb sinu kõht ruttu tühjaks. Rasv aitab aeglustada teiste toitainete imendumiskiirust. Ja see on sulle dieedi ajal äärmiselt tähtis. Lisaks sellele on rasval kehas väga palju elutähtsaid funktsioone.

Valguvaene toitumiskava tähendab seda, et sa ei taastu oma treeningutest piisavalt efektiivselt. Valk aitab ülesse ehitada sinu lihaseid ning ilma nendeta muutuksid treeningud järjest raskemaks ja raskemaks.

Kokkuvõtteks

Tegelikult on neid negatiivseid efekte veel, ent need olid mõned põhilisemad, miks keegi ei peaks seda dieeti kunagi proovima. Kui päris aus olla, siis on isegi raske mõista, mis põhjusel see dieet kunagi ilmavalgust nägi.