Merit Raju: rasedus ja sünnitus on justkui naiseks pühitsemise tuleristsed

Merit Raju raamatuesitlus.

FOTO: Ats Vooglaid

Menukite «Hingele pai», «Leia oma tee» ja mitmete teiste raamatute autor, ajakirja Sensa peatoimetaja ja joogafestivalide korraldaja Merit Raju andis värskelt välja uue raamatu «Kõhule pai», mis on inspireeritud elust, joogast ja Meriti väikesest pojast.

Beebiootus on teatavasti väga ainulaadne kogemus. Merit Raju kirjutas imelisest ootusest ja sellele järgnenud ajast väga tõetruu raamatu «Kõhule pai». Raamatust leiab teadmisi igal tasandil valmistumiseks, meditatsioone, harjutusi, retsepte, ostunimekirju, seitsme naise sünnituslugusid, soovitusi sünnitusjärgseks ajaks, isiklikke päevikuväljavõtteid ja palju muudki.

Toome teieni raamatu autori tsitaadid beebi sünni ootuse kohta:

• Beebiootus on kõige igapäevasem ja tavalisem, aga kui see juhtub sinuga, on see maailma kõige suurem looduse ime.

• Rasedus ja sünnitus on justkui naiseks pühitsemise tuleristsed ning kui beebi on naise kätel, saab naine erilise sära, sest ta on läbi tulnud millestki nii maisest ja nii müstilisest. 

• Beebiootel naised on väga tundlikud ja õrnad keskkonna ning isegi teiste ja iseenese mõtete mõju suhtes.

• Muidugi on tõsi, et naise keha on disainitud sünnituseks, aga tänapäevased naised vajavad kõikidel tasanditel järjekindlat ettevalmistust kõigi ootusekuude vältel. 

• Iga laps ja sünd on isemoodi nagu erikujulised lumehelbed ja nende liuglev lend taevast maale. 

«Saadan raamatuga kaasa unistuse, et ta leiaks tee beebiootajateni, kelle ootus, sünnitus ja sünnitusjärgne aeg saab tänu sellele veelgi hingepaitavama sära,» räägib autor Merit Raju.