Eestisse jõudis skandaalne parfüümisari

Orto Parisi

FOTO: Orto Parisi

Eestis jõudis eksklusiivselt müügile Itaalia skandaalse parfümeeri ja lõhnainstallatsioonide kunstniku Alessandro Gualtieri uus parfüümisari Orto Parisi.  Maailmas palju kõmu tekitanud sarja kuus parfüümi on inspireeritud instinktidest, inimkeha naturaalsetest lõhnadest ja looduse ürgsetest aroomidest.

Parfüümisarja loojat Alessandro Gualtierit teab maailm kui hullu geeniust, kes eirab kõiki parfüümimaailma tavapäraseid reegleid, püüdes välja tuua ja meeldivaks muuta meie kehale  endale omaseid aroome, mida sageli just parfüümidega peita püütakse. Alessandro Gualtieri eelmine projekt NASOMATTO (tõlkes «hull nina») on siinmail juba populaarsust kogunud ning aasta tagasi külastas Tallinna ka Alessandro ise, kiites eestlaste kultuuri – ja kunstilembust ning looduslähedust.

Alessandro Gualtieri teine projekt Orto Parisi on pühendatud tema vanaisale Vincenzo Parisile, kelle juures noor Alessandro lapsepõlves kõik oma suved veetis. Maal oli kombeks kasutada ihuhädade ajamiseks ämbrit ja selle sisu omakorda aias taimede väetamiseks. Just need ürgsed ja maised lõhnad said Alessandro inspiratsiooniks.

«Tugevad lõhnad on muutunud meile ebameeldivaks, kuna oma sügavaimate instinktide teadvustamine on meile niivõrd vastuvõetamatu, et oleme igaühes meis pesitseva ürgse loomalikkuse alla surunud ning ühiskonnas tabuks kuulutanud,» ütleb Alessandro oma Orto Parisi sarja kohta. «Orto Parisi sari pühitseb inimkeha kui aeda, mille lõhnad on meie hinge ja selle sügavaimate instinktide tõene peegeldus.»

Parfüümid on müügil Crème de la Crème parfüümibutiigis Viru Keskuses.

Orto Parisi sarja kuulub kuus lõhna – Bergamask, Viride, Brutus, Boccanera, Stercus ja Seminalis, mille algne inspiratsioon viib näiteks värskelt tabatud saaklooma vere, rohelise hallituse või Caesari reetnud Brutuseni. Algsed ürgsed aroomid on geniaalselt ühildatud värskuse ja sensuaalsusega, jäädes kumama tumedamates lõhnanootides. Parfüümide komponente aga parfümeer ei avalda, et inimesed saaksid piiramatult fantaseerida ja vahetuid emotsioone väljendada. See vallatu, humoorikas, maalähedane ja mõtlemapanev nišiparfümeeria bränd on Eestis eksklusiivsena müügil vaid Viru Keskuse esimesel korrusel asuvas Crème de la Crème butiigis.