Arstist sai moedisainer

"Esindan ise just seda naist, kes kannab Whitetaili riideid. Ühtaegu minimalistlikke, elegantseid ja rahulikus värvipaletis," ütleb Margit Peura, kes loodab oma rõivadisainiga vallutada üha rohkemate eestlaste, soomlaste ja skandinaavlaste südameid.

FOTO: Sander Ilvest

Helsingis elava Eesti moedisaineri Margit Peura nime võiks kirjutada ühele leheküljele maailmakuulsate moenimede Miuccia Prada, Tom Fordi või Giorgio Armaniga. Prada õppis politoloogiat, Ford sisearhitektuuri, Armani alustas arstiteadusest. Ka Peural, ühel me tänavusel Hõbenõela moeauhinna nominendil, on taskus Tartu ülikooli arstidiplom.

Tellijale Tellijale

Berliini moenädal. Suvi 2015.

Õhulisse linasesse ja siidisesse suveminimalismi riietunud modellid seisavad näitusesaali postamentidel nagu skulptuurid ja vahetavad sumeda popdžässi taktis hillitsetult poose.

Õhus on elevust, fotoaparaadid välguvad, näod pärlendavad higist nii modellidel kui ka moevaatemängul äraseletatud nägudega trügival publikul. Suurlinna umbses õhustikus üle 30 tõusnud kuumapügalaid on palju raskem taluda kui meil siin meretuulepealsel maal. Moemeditatsiooni lõppedes ilmub modellide sekka nääpsuke ja põhjamaiselt läbikumava jumega moedisainer Margit Peura (33), kelle moebrändi Whitetail tänavusuviseid moode moenädala põhiprogrammis näidati.