15 viisi, kuidas muuta abielu lahutuskindlaks

FOTO: Volodymyr Melnyk / PantherMedia / Scanpix

Abielude kõrge lahutusprotsent pole enam kellelegi uudis. Kas targem oleks istuda ja loota, et sina ei kuulu sinna? Ei, siin on 15 moodust, kuidas kindlustada endale lahutuskindel abielu.

1. Käige kohtingutel kolm aastat enne sõrmuse sõrme panemist. Kolm on maagiline number. Uuringud on näidanud, et paarid, kes on enne abielu vähemalt paar aastat koos, kahandavad enda lahutamisriski. Neil, kes panevad leivad ühte kappi pärast 32. eluaastat, kasvab lahutuse risk iga aastaga viis protsenti.

2. Oota enne suuremat sidumist 23. eluaastani. Olgu selleks kokku kolimine või abielu, 18-aastaste puhul on lahutuse protsent 60. Neil, kel vanust vähemalt 23, on see näitaja 30 protsenti.

3. Leia keegi endavanune. 2014. aastal tehtud uuring näitas, et mida suurem on kaaslaste vanusevahe, seda suurem on lahutamiste protsent.

4. Ära kuluta oma sääste suurele teemandile. Või kallile pulmale. Ühe Ameerika Ühendriikide uuringu kohaselt lahutavad paarid, kes kulutavad pulmadele 20 000 dollarit või rohkem, 46-protsendilise tõenäosusega. Need, kes kulutasid pulmadele vähem kui 5000 dollarit, lahutavad 18 protsenti väiksema tõenäosusega. Sama kehtib kihlasõrmuste kohta: mida kallim, seda kõrgem lahutusprotsent.

5. Abiellu terve mehega, kes on vaba olekuga. Chicago ülikooli teadlaste sõnul on mehe nõustuv olek ja hea tervis pikaks suhteks hädavajalikud.

6. Käi kirikus. Paarid, kes käivad regulaarselt kirikus, lahutavad 46 protsenti väiksema tõenäosusega.

7. Õpi suhtlema. Enamik abieluprobleeme on rääkimisega lahendatavad.

8. Kuid ärge rääkige üksteist surnuks. Kui su mees ütleb, et ta ei taha sellest rääkida, siis usu teda. Kui naistele on meeste tugi positiivne tunne, siis meestes tekitab naise liigne tugi abitut tunnet.

9. Jagage kodutöid võrdselt. Abikaasad, kelle vahel on kodused ülesanded võrdselt jaotatud, naudivad paremat voodielu. Selle avastas uurimus, mis avaldati 2015. aastal ajakirjas Journal of Family Psychology.

10. Hoidke kirg alles. Ameerika Sotsioloogia Assotsiatsiooni hiljutine uurimus näitas, et abielunaised, kes on otsinud armukest, teevad seda peamiselt seksi ja kire puudumise tõttu abielus. See kehtib eriti 35–45-aastaste naiste puhul.

11. Võta abielu kui eluaegset pühendumist. Abikaasadel peaks olema abielust arusaam kui eluaegsest pühendumusest. Seda ka siis, kui vahel on raskemaid aegu. See ei tohiks olla vabatahtlik mõtteviis, mis lõppeb siis kui kirgki.

12. Ela New Jerseys. 2012. aastal tehtud analüüsist selgus, et New Jersey on kõige madalama lahutuste protsendiga koht, kus USAs elada. Euroopa kohta taolist uuringut vist tehtud pole, seega tuleb ette võtta pikem reis.

13. Jagage huvisid. Oluline on jagada arusaamu, mõnda hobi, vaateid. Olulisemad on need muidugi laste- ja rahateemadel.

14. Tee õnnelikkusest enda prioriteet. Tuleb välja, et väljendil «happy wife, happy life» (ehk õnnelik naine, õnnelik elu) on tõepõhi all. 2014. aasta septembris tehtud uuring just seda kinnitas. Mida rohkem on naine rahul nende liiduga, seda õnnelikum on mees enda eluga.

15. Tooge mõlemad raha koju. USAs tehtud uuringu kohaselt kahanes lahutamise risk 51 protsenti neil, kelle sissetulek leibkonnas oli aastas 125 000 dollarit. Üldjuhul tähendab see, et mõlemad abikaasad peavad tööl käima.

Allikas: Woman's Day