N, 29.10.2020

15 kuulsust, kelle abikaasa osutus omasooiharaks

Fran Drescher 2004. aastal.

FOTO: Sal Bautista / Stargaze Media Photos / SCANPIX/Code 21475

Ka staarid on kõigest inimesed oma keeruliste tunnete ja suhetega. Vahel võtab seksuaalsuse avastamine veidi kauem aega, vahel varjatakse seda hirmust oma elu ja karjäär ära rikkuda. Eriti raske on neil, kelle eraelule on teistest suurem tähelepanu. Ranker tegi kokkuvõtte tuntud abielupaaridest, kus üks osapool ei olnudki tegelikult hetero.

Vincente Minnelli ja Judy Garland oma tütre Liza Minelliga 1946. aastal.

FOTO: Vida Press

Judy Garland oli aastatel 1945-1951 abielus Vincente Minnelliga, kes oli kuulduste järgi gei, kuid abiellus naistega, et Hollywoodis oma mainet ülal hoida.

Fran Drescher ja Peter Marc Jacobson.

FOTO: Vida Press

Fran Drescher oli 1978.-1999. aastal abielus Peter Marc Jacobsoniga. 1996. aastal kolisid nad lahku, kui Jacobson kapist välja tuli. Drescher on öelnud, et nende armastus on ainulaadne, haruldane ja tingimusteta.

Carrie Fisher ja Billie Catherine Lourd. / Jordan Strauss/AP/SCANPIX

FOTO: Jordan Strauss/AP/Scanpix

Carrie Fisher oli Bryan Lourdiga abielus aastatel 1991-1994. Kui mees teatas, et on gei, otsustasid nad lahutada. Paaril on ka üks tütar.

Liza Minnelli ja Peter Allen.

FOTO: Vida Press

Nii nagu tema ema (Judy Garland) abiellus ka Liza Minelli geimehega. Minelli oli Peter Alleniga abielus aastatel 1967-1974. Hiljem oli mehel pikaajaline suhe Gregory Connelliga.

Lou Diamond Phillips.

FOTO: PictureGroup/PictureGroup/Sipa USA/Scanpix

Lou Diamond Phillips oli Julie Cypheriga abielus aastatel 1987-1990. Cypher teatas, et on lesbi ja paar läks lahku. Hiljem oli naine pikalt koos Melissa Etheridge’iga.

Carol Channing (paremal), Charles Lowe ja nende poeg Chan Lowe umbes 1957. aastal.

FOTO: Vida Press

Kuigi Carol Channingi kolmas abikaasa Charles Lowe oli gei, ei lahutanud nad kunagi. Kuigi nad olid teineteisest võõrandunud, olid nad alates 1956. aastast abielus kuni 1999. aastani, mil Lowe suri.

Richard Cromwell ja Angela Lansbury.

FOTO: Vida Press

Angela Lansbury esimene abikaasa Richard Cromwell, kellega ta oli 1945-1946. aastal abielus, oli gei. Nad jäid headeks sõpradeks, kuni mees 1960. aastal suri.

Berry Berenson ja Anthony Perkins.

FOTO: Vida Press

Berry Berenson oli abielus Anthony Perkinsiga alates 1973. aastast, kuni mees 1992. aastal suri. Kuulduste järgi oli Perkins gei ja suri AIDSiga seotud tüsistustesse.

Charlotte Rae.

FOTO: XLNY/Stella Pictures/Scanpix

Charlotte Rae lahutas oma mehest John Straussist 1976. aastal, kui mees kapist välja tuli. Paaril oli kaks ühist last.

Charles Laughton ja Elsa Lanchester.

FOTO: Vida Press

Elsa Lanchester tunnistas oma autobiograafias, et tal ei olnud abikaasa Charles Laughtoniga lapsi, sest mees oli tegelikult gei. Nad olid abielus 1929. aastast kuni mehe surmani 1962. aastal.

Amanda Blake.

FOTO: Vida Press

Amanda Blake’i abikaasa Mark Spaeth oli teadaolevalt gei ja suri 1985. aastal AIDSiga seotud tüsistustesse. Ka Blake ise suri neli aastat hiljem AIDSi.

Martha Raye.

FOTO: Mary Evans / Scanpix

Martha Raye seitsmes abikaasa Mark Harris, kes oli temast 33 aastat noorem, oli biseksuaal.

Janet Gaynor ja Gilbert Adrian.

FOTO: Vida Press

Janet Gaynori abikaasa, kostüümikunstnik Adrian oli avalikult gei. Nad olid abielus alates 1939. aastast kuni mehe surmani 1959. aastal. Paar sai ka ühe poja.

Charles Bryant ja Alla Nazimova.

FOTO: Vida Press

Charles Bryanti naisel Alla Nazimoval oli afääre teiste naistega. Paar püsis koos aastatel 1912-1925.

Vanessa Redgrave, Tony Richardson ja nende tütar Natasha Richardson.

FOTO: Vida Press

Vanessa Redgrave oli Tony Richardsoniga abielus 1962.-1967. aastal ning nad said kaks tütart. Mees ei rääkinud oma biseksuaalsusest enne, kui tal diagnoositi HIV. 1991. aastal suri ta AIDSiga seotud tüsistustesse.