Vabatahtlikud naised korraldavad taas mitmike kokkutuleku

Nelikud.

FOTO: Dustin Franz / Caters News Agency / Scanpix

11. augustil toimub seitsmendat korda kauaoodatud Mitmike kokkutulek, mis toob kokku pered, kus kasvamas kaksikud ja kolmikud ning nende õed-vennad. Sel aastal kohtutakse teadmisi ja lusti täis päeval Eesti Vabaõhumuuseumis.

«Meie käest on küsitud, kui vanadele lastele on Mitmike kokkutulek mõeldud. Kõik lapsed on täpselt parajas vanuses, kõige väiksemad osalejad on olnud vaid 1-kuused ja veidi pisemad alles ema kõhus. Aktiivset ja nutikat tegevust jagub otse loomulikult suurematele lastele ning teadmisi saavad täiendada ka vanemad,» julgustab korraldustiimi liige Kadri Talva-Ots kõiki mitmikeperesid sündmusel osalema. «Perede jaoks on alati olnud väga oluline omavaheline kogemuste jagamine ning ühise vestlusteema leiab iga osalejaga.»

Viimase kolme aastaga on osalevate perede arv hüppeliselt kasvanud, jõudes möödunud kokkutuleku ajal 200 perekonnani. Keskmises mitmikeperes kasvab kolm last.

«Pered ootavad kokkutulekut, sest keegi ei küsi siin n-ö tüüpilisi küsimusi, näiteks kas on ikka kaksikud, kuidas te neid ikka toidate ja muud taolist. Ka lapsed ise saavad rahulikult omavahel suhelda ning lisaks igal kokkutulekul uues valdkonnas oma teadmisi täiendada. Sel korral pühendame sündmuse ellujäämisele ja hakkamasaamisele, seda sõna otseses mõttes – esmaabist orienteerumiseni, igapäevafüüsikast füsioterapeutideni,» tutvustab korraldustiimi liige Mirjam Treiel. «Päev tuleb väga sisukas ja mänguline ning loomulikult saavad lapsed mõnusalt lustida.»

Traditsiooniliselt peetakse ka suur ühispiknik ning võetakse vastu väljakutse mahutada ühisele pildile enam kui 1000 osalejat. Mitmike kokkutulekule saab registreeruda kuni 6. augustini. Mitmike kokkutulekut korraldavad vabatahtlikult kolm naist, kelle peres sirgumas kaksikud ja nende õed-vennad.