Võrus peetakse saabuval nädalavahetusel UMA MEKK IX Suurlaata

FOTO: UMA MEKK

Eesoleval nädalavahetusel, 10. novembril kl 9-14 toimub Võru Spordikeskuses UMA MEKK IX Suurlaat. Nii kohalikud kui mittekohalikud on oodatud uudistama väikeste toidutootjate tegemisi ning kõgest hääst, mis laadal toimumas!

UMA MEKK on peatselt 10-aastaseks saav Vana-Võromaa toidukaubamärk, mis esindab ligi 80 väiketootjat ja 250 toodet Lõuna-Eestist.

«Märk antakse tunnustuse ja kvaliteedi näitajana tublidele toidutootjatele. Eeltingimuseks on, et toode on valmistatud vähemalt 50% kohalikust toormest, GMO-de ja ohtlike E-ainete vaba ning lähtub kohalikust meelelaadist ja toidukultuurist,» rääkis MTÜ Võrumaa Talupidajate Liidu toiduvõrgustiku koordinaator Esta Frosch.

10. novembril kl 9-14 toimub UMA MEKK IX Suurlaat Võru Spordikeskuses, Räpina mnt 3 A.

UMA MEKK laadal osaleb ligi 100 toidutoorainet tootvat või väärindavat väiketootjat ja talu peamiselt Lõuna-Eestist, aga on ka külalisi kaugemalt. Kvaliteetne ja südamega tehtud kohalik toit ootab!

«Kõik on oodatud külastama UMA MEKK´i jt väikeste toidutootjate tegemisi ning osa saama kõigest heast ja paremast,» julgustas Frosch kõiki tuleval nädalavahetusel Võrumaa kasuks otsustama.