Kasutatud kohvipuruga kaetakse viie lasteküla majapidamise energiakulu

FOTO: Pixabay

Iga kohviuba loeb! Oktoobri lõpus algatas Paulig kohviringluse projekti. 25 päevaga koguti tänu projektiga liitunud ettevõtetele ja eraisikutele kokku 4,4 tonni kasutatud kohvipuru. Nelja Energia Vinni biogaasijaamas toodeti kogutud kohvipurust bioenergiat. 

Peaaegu kõikides majapidamistes tekib kasutatud kohvipuru. Paulig käivitas oktoobri lõpus pilootprojekti, mille käigus koguti koos ettevõtete ja eraisikutega kasutatud kohvipuru kokku. Kohvipuru on orgaaniline jääde ja sellest saadi tänu Nelja Energia Vinni biogaasijaama abile toota rohelist energiat. Saadud elektrienergia annetati SOS Lasteküla kodudele. Kogutud kohvipurust toodeti üle 2000 kWh energiat, millega kaetakse viie majapidamise energiavajadus üheks kuuks.

Eesmärk oli pilootprojekti käigus koguda 100 kg kohvipuru päevas. Projekt kestis 25 päeva ja kogutud 4,4 tonni kohvipuru oli väga hea saavutus. Suur tänu projektiga liitunud ettevõtetele: Swedbank, Transferwise, Skymedia, Elisa, Olerex, Tartu Terminal, Maiasmokk kohvik, Elamusstuudio, Ragn Sells, Sokotel, Park Inn by Radisson Meriton, Tallink Hotellid, Keskkonnaministeerium, Kaitsevägi, Nõmme Linnosa valitsus, Stokker, TF Bank, Lincona Konsult, Atoy, Circle K kontor. Aitäh ka eraisikutele ja kogukondadele, kes oma panuse andsid!

«Kaitseväel oli väga hea meel antud projektis osaleda ning oleme kindlasti ka edaspidi valmis võimalusel keskkonnasäästlikes ettevõtmistes kaasa lööma. Kuigi praegune kampaania kestis üpris lühikest aega, kogusime siiski Tallinna, Paldiski, Ämari ja Tartu toitlustuskompleksides kokku pea 350 kg kohvipuru,» ütles nooremleitnant Janno Isat Kaitseväest.

Nelja Energia tootmisjuht Erkki Kallas nimetas projekti win-win-win lahenduseks, kuna sellega panustatakse nii taaskasutusesse, taastuvenergiasse kui ka SOS Lasteküla toetamisesse. «Nii keskkonnasõbralikum energeetika kui ka abivajajate aitamine saab alguse konkreetsetest sammudest ja otsustest. Meil on hea meel, et otsustasime kaasa minna Pauligi ideega kasutada kohvipuru Nelja Energia Vinni biogaasijaamas elektri tootmiseks ja annetada kogu saadud tulu heategevuseks.»

«Tahtsime kohvipuru kogumise projektiga näidata, et väike muudatus igapäevatoimingutes võib viia millegi suureni. Kordame kohvipuru kogumise projekti ka järgmisel aastal. Täname kõiki osalejaid panuse eest,» räägib Kati Kivikas, Paulig Professionali turundusjuht Baltikumis. «Meie soov Pauligis on, et kohvist tunneks rõõmu nii kohvikasvataja, kohvitootja kui kohvijooja. Meile on oluline, et kogu kohvi teekond istandusest kohvitassi oleks jätkusuutlik ja keskkonnasõbralik. Kohvienergia projektiga tahame juhtida inimeste tähelepanu keskkonnale ja selle hoidmise lihtsatele võimalustele,» lisab Kati Kivikas.