Kuidas ripsmeid kodus keemiliselt värvida?

FOTO: Ana Francisconi / Pexels

Ripsmete keemilisel värvimisel on oma eelised — esiteks püsib värv kuni neli nädalat, teiseks hoiab veidi tuširaha kokku ja kolmandaks saab õhtul silmad imekiiresti puhtaks. Loomulikult säravast pilgust rääkimata. 

Pealegi võid pärast keemilist värvimist alati ripsmeid mis tahes tušiga värvida. Kuna põhi on tehtud, on ka teise värvi pealepaneku vaev oluliselt väiksem.

Nagu juuksevärvid, nii sisaldavad ka ripsmevärvid tihti allergeene, mis võivad teatud inimestel raskeid reaktsioone esile kutsuda. Seepärast tee enne esimest keemilist värvimist test. Kanna veidi värvikreemi küünarnuki siseküljele ja oota 30 minutit, et näha, kas nahk reageerib või mitte. 

Üldiselt peab alati ette vaatama, et keemia ei jõuaks silma, kuna reeglina paneb see silmad kipitama ja punetama. On aga ka puhtalt looduslike koostisainetega ripsmevärve, mille puhul pole allergiaid karta. 

Vaja läheb: 

  • ripsmevärvi 
  • vesinikku/aktivaatorit
  • rasvast näokreemi, nt vaseliini 
  • kaitsepabereid või vatipatju
  • ripsme-/ laupadjakesi (sageli olemas värvikomplektis) 
  • kausikest või alust värvi segamiseks
  • pintslit, aplikaatorit või tikku värvi segamiseks ja pealekandmiseks
  • silmameigieemaldajat
  • vatitikke
  • füsioloogilist lahust (apteegist)

Ettevalmistus

Kui kulme on kodus üksinda suhteliselt kerge keemiliselt värvida, siis ripsmete puhul oleks hea mõni õrna, kuid kindla käega sõbranna või sõber appi paluda. 

Õige ettevalmistus on kõige alus. Esimesena puhasta silmad ja ripsmekarvad füsioloogilise lahusega, seejärel kreemita kas spetsiaalsed ripsmepadjad või vatipadjad rasvase kreemiga sisse. Aseta need alalaugudele, küllaltki lähedale ripsmeäärele. 

FOTO: Kuvatõmmis Instagramist / @daniellabeautyco

Protseduur

Sega värv korralikult vesinikuga ja kanna aplikaatori või pulgakesega peale. 

«Kui mass kantakse peale, siis tuleb eriti tähelepanelikult jälgida, et värv oleks juurtest otsteni peale kantud ja et ka alumised ripsmed oleksid värviga kaetud, soovitab kosmeetik Vroni Fürst. «Kui märkad, et pole ülemisele laule värvi päris puhtalt peale kandnud, tee vatitikuga äär puhtaks.»

Viie kuni kümne minuti pärast võib värvi maha võtta. Aseta tavaline vatipadjake laule ja tõmba koos alumise ripsmepadjakesega ära. Tähtis on, et võtaksid kogu värvi maha. Kogu protseduur kestab kokku 30 minutit. Väike kulu nii võimsa efekti kõrval! 

Pea alati silmas, et ripsmete värvimisel ei tohi sattuda värvikreemi silma. 

Allikas: RTL