Mida kõneleb kodu su iseloomu kohta?

FOTO: Luanna Cabral / Pexels

Mida annab ühe inimese kodust nii tema elu kui iseloomu kohta välja lugeda? Milline tähendus on värvidel ja piltidel? Ja kuidas sisustada nii, et oleksid ise õnnelikum? 

Ka sisustuse järgi võib inimest lugeda nagu raamatut — värvid ja kaunistused paljastavad samapalju kui see, millist ruumi peetakse kõige tähtsamaks või millist ruumi kasutatakse kõige enam. 

Kas tegu on pigem individualistiga, kui kodu on eriline kindlus? Või just väljaspool aktiivse inimesega, kelle jaoks on kodu koht, kus vaid magada, ning kes vaatab kõigest muust mööda?

Kus on su elu keskpunkt? 

Psühholoog Uwe Linke annab mõned vihjed vestluses portaaliga myhomebook, kuidas ta töötab, kui hakkab kellegi kodu analüüsima. 

«Kõigepealt vaatan kogu kontseptsiooni, kuidas ruum on sisustatud ja kuidas on erinevaid ruume kasutatud. Ma pööran tähelepanu sellele, mida prioriseeritakse, pealispindade ja materjalide kokkumängule ning sellele, mis tunne seal ruumis tekib.»

Valitud värvid viitavad elanike emotsioonidele, seevastu esemete valik ja kogus ning see, kui tihedalt nad teineteise suhtes on paigutatud, kõneleb üht-teist lähedusevajadusest. 

FOTO: Снежана / Pexels

Kes kõnnib läbi korteri, märkab kiiresti, millist ruumi kasutatakse kõige rohkem ja kus ollakse kõige meelsamini. On selleks magamistuba, elutuba või köök?  Milline tuba on su elu keskpunkt ja miks?

Mida pildid su kohta räägivad? 

Kas su pildid tuletavad meelde eriti ilusaid aegu või raskeid saatuselööke? See, mis sa seinale riputad, võib sinu tulevikku «programmeerida», nii positiivselt kui negatiivselt. Nii väidavad vähemasti  feng shui rakendajad. 

Hiinast pärit iidne harmoonilise ruumikorralduse meetod soovitab tähtsatesse kohtadesse üles panna tugevaid, positiivseid pilte: sinna, kuhu sa kõigepealt hommikul vaatad, kas seintele söögilaua või kirjutuslaua ümber või majauksele. 

Mida siis arvata inimestest, kes eelkõige iseenda pilte üles panevad? Kas see on märk lõputust enesearmastusest? Selle kohta on raske midagi üldistavat öelda. Tihtipeale on sellised pildid peegli eest, mis kinnitavad, kuidas me ennast näeme või tahaksime näha. 

Pildid endast või ka koos kaaslase, perekonna ja sõpradega võivad meid positiivselt tugevdada. Ärevuses inimene saab sealt koguni uut jõudu. 

Loomulikult ei lahenda selfide lakkamatu rida seinal automaatselt probleeme, kuid võib-olla aitavad fotod õnnelikest aegadest läbi raskete etappide minna ja meenutada, kes on need «sinu inimesed», kellele toetuda. 

Aga on ka juhtumeid, kus peremehe või -naise kõrgläikega pildid kõnelevad eelkõige enesereklaamist kui lohutajast — nendes ruumides ja selles elus ei ole teistele inimestele kohta. Kõigepealt mina ja siis pikalt mitte midagi muud — sedagi võivad ülemäära suur autoportreede rohkus öelda. 

Kuidas tekitada elamisse isiklik noot?

Et kodu oleks tõesti sinu nägu, kus su keha ja hing tunnevad elamisest rõõmu, tuleks endale aega anda. Õpi tundma oma uut kodu nagu teist inimest ja loo temaga suhe. 

Samaaegselt tuleks endale oma vajadusi teadvustada, et sa saaksid oma pesa niimoodi sisustada, nagu sulle kõige paremini sobib. 

Asi pole niivõrd selles, mis mulje  jätab su kodu teistele ja kui esinduslik näeb elutuba välja, kuivõrd, et sa tunneksid siin end kaitstult ja hästi ning saaksid uut jõudu tankida. 

Allikas: Freundin