R, 25.09.2020

Midagi erilist gurmaanidele: sügisel toimub Tallinnas musta toidu festival!

FOTO: Black Food Festival

Novembris toimub Tallinnas unikaalse kontseptsiooniga Black Food Festival, kus pakutakse musta värvi toite ja jooke. Mitmetes maailma suurlinnades enneolematut publikuhuvi nautinud ürituse korraldajad lubavad ka Eestis kulinaarseid üllatusi pakkuda.

Black Food Festival Tallinn esindaja Karin Lillemaa kinnitusel on sündmuse eesmärgiks avada uksed loovusele ja eksperimentaalsusele toidumaailmas. «Eestlased on musta värvi toitu alati armastanud — musta leivata ei kujutaks meie toidulauda ettegi,» sõnab korraldaja. «Kindlasti jõuavad aga festivalile ka erilisemad mustad hõrgutised, mis suudavad positiivselt üllatada nii väljanägemise kui maitse poolest.»

Mustad makroonid

FOTO: Black Food Festival

Esimene Black Food Festival toimus möödunud aastal Budapestis ning on seejärel jõudnud Berliini, Tel Avivi, Helsinkisse, New Yorki ja Istanbuli, septembrikuus leiab üritus aset Londonis. Festivali kontseptsiooni autori Regina Borose sõnul on Tallinn esimene linn, kus üritus toimub iseseisvana. «Black Food Festivali vastu on huvi tuntud juba paljudest riikidest, kuid meid võlus Tallinna korraldajate entusiasm ning nende poolt valitud erilise atmosfääriga asukoht,» ütles Boros.