P, 25.10.2020

MTÜ Lastekaitse Liit saab täna 31 aastaseks. Ülevaade suurimatest saavutustest

FOTO: Shutterstock

Täna tähistab MTÜ lastekaitse Liit oma sünnipäeva. 31 aastat tagasi, 2.oktoobril aastal 1988 kogunesid Viljandis Ugala teatrisaalis 259 inimest, et päeva jooksul rääkida laste ja perede muredest ja probleemidest. Peamiselt lastearstidest koosnenud I Lastekaitse Liidu üldkogu otsusena taasloodi Eestis Lastekaitse Liit.

Lastekaitse Liidu president Ene Tomberg leiab, et pikkade aastate jooksul oleme laste jaoks palju ära teinud, aga palju on veel ka teha. «Lapsele tuleb seaduste ja kõigi teiste vahenditega kindlustada eriline kaitse ning tagada võimalused tema igakülgseks füüsiliseks, vaimseks, kõlbeliseks ning sotsiaalseks arenguks. Laps peab igas olukorras olema nende hulgas, kellele esmajärjekorras kindlustatakse kaitse ja abi. Selle nimel töötame igapäevaselt viimased 31 aastat, täna ja ka tulevikus,» sõnas Tomberg. 

31 aastat on toonud meid siia:

  • Kiusamisest Vabaks metoodika rakendamise õigus on 476 lasteaial ja 145 koolil - vaata projekti ja kiusamisvaba haridustee kohta lähemalt SIIT.
  • Targalt Internetis projekti raames valmivad pidevalt uued tunniplaanid ning laste teadlikkus turvalisest internetikasutamisest kasvab iga aasta. Kuidas internetis turvalisemalt käituda leiad SIIT.
  • Toimuvad regulaarsed koolitused lastekaitsetöötajatele, kooliõdedele ja sotsiaaltöötajatele. Näiteks «Samal poolel, lapse poolel» või «Koostöös lapse heaks»
  • Alates aastast 2016 tänaseni oleme andnud üle 70 arvamuse seaduseelnõudele, arengukavadele jne.
  • Lastekaitse Liidu Fond annab iga aasta stipendiume andekatele noortele. Vaata lisaks.
  • Lastekaitse Liidu laagrites veedab oma suve üle kahe tuhande lapse.
  • Koolirahu kuulutati välja sel aastal Narvas, aga tegevused koolirahu tagamiseks kestavad terve aasta. Vaata lisaks.