P, 25.10.2020

TÄNA LAVAL! Agne Talu-Vürmer: Kas kole on uus ilus?
TFW. Vaata enne teisi

Agne Talu-Vürmer

FOTO: Indrek Kaeli

Agne Talu-Vürmer on Eesti Kunstiakadeemia õppejõud ja vilistlane, kes võttis tänase päevani hoogu, et oma isikliku moekollektsiooniga publiku ette tulla. Nüüd on asi küps ja autor räägib ise, mille enneolematuga ta Tallinn Fashion Weekil üllatada plaanib. Ange Talu-Vürmeri kollektsiooni näeb laval täna kell 18.

Juba mitu aastat juhendan ja aitan EKA moeosakonna tulevasi moedisainereid oma ideid teostada. Minu pärusmaa on rõivaste lõiked ja tehnoloogilised lahendused. Saan tudengitelt tohutult energiat. Vabakutselisena toimetan nii moedisaineri kui rätsepana. Olen koostööd teinud mitmete Eesti tunnustatud moeloojatega. Oma kollektsiooni tegemiseks olen kaua hoogu võtnud. Nüüd siis!

Meestemood on mind paelunud juba kooliajast peale. Väidetavalt keeruline ülesanne. Minu meelest huvitav ja väljakutseid pakkuv hoopis. Samas ka omamoodi eriline. Ma armastan erilisi asju.

Agne Talu-Vürmer

FOTO: Indrek Kaeli

Minu kollektsioon   <  on inspireeritud minu oma tudengiajast ja ühendatud tänapäeva noortega. 90ndad ja 00ndate algus, lollipop goth, Jaapani tänavamood, emokultuur ja grunge. Tänapäeva vormitu vorm.

Identiteedikriis ja enese otsimine. Reaalsus ja mittereaalsus.  Soov olla keegi teine. Soov olla kuskil mujal.  Illusioonides elamine ja nende purunemisest tulenev äng.

Emotsioonidega toimetulek ja nende kontroll. Kaasaegne androgüünsus. Kas oled  naine või mees või keegi kolmas?  Mida tähendab täiskasvanuks saamine ja teismeliseks jäämine?  

Ühiskonnas toimuvad protsessid ja nende tagajärjed. Miks see kõik toimub ja kuidas sellega toime tulla? Stereotüüpide süvenemine ja süvendamine. Kas kole on uus ilus? Või on ilu ainult vaataja silmades?

VAATA Agne Talu-Vürmeri kollektsiooni TFW avapäeval, kell: 18.00