Need pulmakleidid on väga erilised

Mimoza Haska võidukas pulmakleit

FOTO: SHANNON STAPLETON / REUTERS

Kas ka sina oled lapsena moekunstnikuna tualettpaberist rõivaid vorminud? Mõned teevad seda isegi täiskasvanuna. Ja saavad ka auhindu!

Juba 15 aastat toimunud iga-aastasel tualettpaberist tehtud kleitide võistlusel krooniti võitja, kelleks on Mimoza Haska South Carolinast, Ameerikast.

Disainer Mimoza Haska valmistatud võidutöö «Celestial Rose» 

FOTO: SHANNON STAPLETON / REUTERS

Sündmus toimus New Yorgis ja oma teoseid sai näidata 12 tippdisainerit — rohkem kui 1500 sooviavaldaja seast. Kõik suurepäraselt valmistatud kleidid olid küll üsna erineva disainiga, aga materjalideks oli eranditult tualettpaber, liim, kleeplint ja niit! 12 võistlejat jaotati kolme kategooriasse: traditsiooniline, moodne ja kultuurne. Igas kategoorias valiti küll oma parim, ent kohtunikud valisid ka üldvõitja ning teise ja kolmanda koha. 

FOTO: SHANNON STAPLETON / REUTERS

Rõivaid hindasid kuulsad kohtunikud:  Charm Weddingsi omanikud ja võistluste ühed korraldajad  Laura Gawne ja Susan Bain, Monte Durham saatest «Say Yes to the Dress: Atlanta», ja Zanna Roberts Rassi, Ameerika Marie Claire'i moetoimetaja, kirjutab Metro.

FOTO: SHANNON STAPLETON / REUTERS

Kolmanda koha sai Susan Nicholson oma «kultuurse» kleidi eest, kuhu kuulusid ka peakate ja Merineitsi vedik! Tema sai tšeki 2500 dollarile. 

Viisteist aastat tagasi alustanud võistlus on muutunud üha populaarsemaks ja igal aastal on registreerunuid üha rohkem.