K, 14.04.2021
Viking

NYMF avab moeportaali nähtamatusse maailma

NYMF

FOTO: Disainerid ja sõbrad

Keda köidab moemaagia on NYMFi haldjalike kleitidega kindlasti tuttav. Moelooja Triin Kärblane on üks Eesti moepildi veetlevaid, värelevaid müstikuid. Ta usub, et mood on enamat kui võimalus end riidesse panna või midagi ilusat imetleda. Seda peab kogema! Lenda kaasa autori enda mõtetega.

«Soovin olla sillaks nähtava ja nähtamatu vahel. Tuua publikuni võimalus kogeda midagi, mis tavareaalsuses tihtipeale hoomamatuks jääb. Luua ühendus.  See miski», jagab NYMFi disainer Triin Kärblane.

«Oled Sa kunagi mõelnud kleidist kui portaalist, mille selga libistades saad Sa kontakti millegi sõnulseletamatuga?  Kuidas kõik on nagu sama, aga hoopis läbi mingi imelisuse ja sünkroonsuse filtri. Kleit kui kogemus. Kleit kui maailma kõige ilusam tööriist… Olen seesuguseid kleite meisterdanud viimased aastad ja tunnen, et nüüd on aeg astuda veel üks julge samm edasi.

Soovin Tallinn Fashion Weeki lavalaudadel avada portaali ja kutsuda läbi selle publikuni kogemiseks korraga terve spektri jumalannasid. Igal kleidil kui aspektil oma karakter. Ja oma ülesanne. Ning neid kõiki korraga kokku kutsuda on minu viis jagada kogemust eriti võimsast ja vägevast tervikust, ülimast harmooniast ja tasakaalust.

Kleit on maailma kõige ilusam tööriist, sel on karakter ja ülesanne...

TFW 2017 / NYMF Mida toob selle aasta etendus, saad näha 19.oktoobril

FOTO: Terje Talts

Sõlmin kokku sillerdava ebamaisuse kõige maisemate elementidega, ühendan feminiinse pehmuse ja voolavuse maskuliinse jõuga, olen sillaks müstilise kuu  ja kõikevalgustava päikese vahel, reaalsuse ja illusoorsuse vahel. Ning peegeldus ja sillerdused on sümboliteks näitamaks, kuidas kõik see samal ajal eksisteeribki. Lihtsalt see, mida meie näeme või kogeme, oleneb vaatenurgast ja avatusest näha. Kui paljudeks vaatenurkadeks ja kogemusteks oled avatud Sina?»

NYMF on juba rohkem kui 13 aastat Tallinnas tegutsev moebränd ja stuudio, mille südameks ja hingeks sügavat iluteed käiv ning maagilist kleitide keelt valdav disainer Triin Kärblane. Tallinn Fashion Weeki lavale jõudev kollektsioon “Portaal” on ka väga sümboolseks kulminatsiooniks brändi viimase aja metamorfoosi protsessile. Ehk siis NYMFi transformatsioonile kiiliks, mis käib ka sümbolina kogu kollektsioonist väga tugevalt läbi. Kiil kui teejuht nähtava ja nähtamatu vahel.

NYMFi “Portaal” avaneb Tallinn Fashion Weeki Laval eriti maagilisel numbri-kombinatsioonil ehk siis 19. oktoobril kell 19:00 2019, Kultuurikatlas.

Uksed 18.30 Olete väga oodatud kogema. Heida pilk NYMFi varasematesse muinasjutumaailmadesse siin:

Nymf

FOTO: Erlend Štaub / TFW