Uuring: kas arvad ära, mida vastuolulist on ühist vallalistel naistel ja abielus meestel?

FOTO: Shutterstock

Kogu maailma vallalised, rõõmustage, sest Whimn toob suurepäraseid uudiseid: kõigile neile tüütutele sugulastele, kes aina käivad pinda sinu abiellumiskuupäevaga, on lõpuks teaduslikult tõestatud vastulause.

Nimelt on käitumisteadlane Paul Dolan koos oma kolleegidega avastanud, et vallalised naised elavad kauem ja õnnelikumalt kui nende abielus suguõed. 

«Kui sa oled mees, siis peaksid küll abielluma. Kui oled naine, ära vaevu. Ja põhjus on täpselt sama,» ütleb Dolan.

Miks mõjub abiellumine meestele ja naistele nii erinevalt? Lühidalt öeldes rahuneb mees abielludes maha: ta ei käi enam nii palju väljas ega käitu liiga uljalt, ta keskendub rohkem tööle, hakkab rohkem raha teenima ning elab ka kauem. Naine aga, vastupidiselt, sureb kahjuks varem kui juhul, kui ta poleks abiellunud.

Dolan selgitab, et abielus naistel tekivad suurema tõenäosusega füüsilised ja vaimsed haigused kui vallalistel naistel. Üldine pilt on ikkagi see, et mees läheb kaasapakitud koduse lõunaga tööle ning naine jääb koju, teeb kõigile süüa, toimetab lapsed riide ja kooli, koristab ja võib-olla peab veel ise ka tööle minema. Kui keegi kodus jääb haigeks, kes jookseb arstide vahet ja kõigi eest hoolt kannab? Ikka ema. Kaasaegne emadus näeb veel ette, et naisel on ikka kaks täiskohaga tööd, üks ettevõttes, kus ta töötab, ja teine kodus ning selline vastutusrikas topeltkoormus kiirendabki Dolani hinnangul vaimu ja keha kulumist.

Lisaks sellele avastas Dolan, et kogu inimpopulatsiooni kõige õnnelikum rühm on just vallalised ja lastetud naised, mis kummutab müüdi, et surmani õnnelikult elamiseks ei saa läbi ilma abikaasa ja lasteta.

Tekib ainult küsimus, et kui naised lõpetavad abiellumise ära, siis kelle abil mehed oma elurütmi paika sätivad?