Just SEE asi magamistoas rikub su juukseid ja näonahka!

Keegi ei taha ärgata halva soenguga päeva.

FOTO: Shutterstock

Puhkuste parim osa on voodis vedelemine. Aga miks on just voodid meile nii armsad? Kõigepealt muidugi fakt, et inimene veedab umbes 26 aastat oma elust magades, seega miks ei peaks me oma magamisaset kalliks pidama? Ent voodid võivad olla ka päris räpased kohad, olenemata sellest, kui tihti me linu vahetame. Usu või mitte, aga suurim paharet võib olla sinu padi!

Padi võib põhjustada aknet

Kas teadsid, et su telefon on kõige räpasem asi, mida omad? Kuna sa näpid seda terve päeva, siis levitab see baktereid nii sinu kätele kui ka näole. Kas arvad, et su padi on palju parem? Kuna veedad selles nägupidi enam-vähem kõik tunnid, kui sa parasjagu mobiilis ei ole, siis saavad ka padjad oma osa näkku kogunenud sodist. Seda eriti siis, kui unustad enne voodisse minekut meigi peale ja näo pesemata. Seega proovi parema näonaha heaks oma padjapüüri tihedamalt vahetada.

Padi aitab kaasa kortsude tekkele

Uskumatu, aga ka magamine võib kortse tekitada. Seda eriti siis, kui armastad kogu aeg ühe külje peal magada. Kosmetoloogid ütlevad, et naljakal kombel on võimalik inimese näost näha, kummal küljel ta enam puhkab, sest sellel näopoolel on rohkem kortse ning lamedamad näojooned. Seega proovi end võrdselt parema ja vasaku vahel jagada, kui soovid, et kortsud näos sümmeetriliselt oleksid. Parim viis selliseid kortse vältida on aga magada hoopis selili.

Puuvillane padjapüür on kurja juur

Teine asi, mis lisaks näole öösiti palju aega vastu patja veedab, on su juuksed. Puuvillane padjapüür aga imab magamise käigus su juustest niiskust, muutes sellega kiharad kuivaks ja kräsuseks, seega tasuks oma padi rüütada hoopis siidist või satiinist kattega. Kuna siid ja satiin on väga siledad materjalid, siis on nad juuste vastu palju leebemad ning lokid lähevad öösel palju vähem pusasse. Samuti väheneb juuksejuurte hõõrdumine, mis on hea meetod väljalangevust vähendada. Veelgi enam, puuvill tekitab su nahale ka toredaid ajutisi kortse, mida kutsume vahel hommikuti padjanäoks, ent ka selliste kaunistuste vältimisel tulevad siid ja satiin appi, vahendab Elite Daily.