K, 30.09.2020

5 põhjust, miks jõulud ja aastavahetus lõppevad paljude paaride jaoks lahutusega

FOTO: Shutterstock

Kõige rohkem paare lahutavad just jaanuaris. Miks on nii, et jõulud on see viimane hetk, mil inimesed otsustavad, kas nad peaks jääma või minema? 

Toome Female Firsti abiga välja mitu põhjust, miks jõulud ja aastavahetus lõppevad mõne paari jaoks lahutusega. 

  1. Jõulude ajal on paaridel aega olla üksteisega, ilma et neid segaks töö või kool. Keskendutakse rohkem teineteisele ja peidus olevad probleemid võivad järsku pinnale tõusta.
  2. Suhted võivad minna pingeliseks, sest jõulude aeg on palju rahmeldamist laste, toidu ja kingitustega. Kui see koormus langeb ainult ühe paarilise õlgadele, siis tekitab see kindlasti vaidlusi.
  3. Kohtumine sugulastega võib olla ka üsna keeruline või tekitada erinevaid probleeme. Eriti siis, kui näiteks ühe paarilise vanemate juurde ei ole võimalik minna. Selles olukorras on väga oluline kaaslase toetus.
  4. Traditsiooniliselt on pühadeaeg rahulik ja seetõttu ei taheta sellisel hetkel kaaslast maha jätta. Mõne jaoks on jõulud ka see viimane hetk, mil vaadatakse, kas asjad lähevad paremaks või mitte.
  5. Uus aasta tähendab tavaliselt värsket algust ja seetõttu on täiesti loogiline, et paljud inimesed tahavad seda alustada puhtalt lehelt ja uute eesmärkidega.

Paljud inimesed suudavad sellest olenemata oma suhte päästa. Selleks on vaja ausat ja avatud kommunikatsiooni. Kui sa oled segaduses ja ei tea, mida teha, siis võta aeg maha. Mine trenni või võta aega iseendale, sest nii saad korraks puhata ja selgema pildiga tulevikku vaadata. Vajadusel pöördu psühholoogi, nõustaja või paariterapeudi poole ning kindlasti ära unusta ka oma partneriga muredest rääkida.

Ükskõik, mida sa otsustad, siis loodame, et aasta 2020 toob sulle õnne ja rõõmu. Meil on ainult üks lühike elu ja alati on hea sellest viimast võtta.