N, 29.10.2020

Reisija pagasist avastati surnud linnud, mida plaaniti teise riiki smuugeldada

Pilt on illustratiivne.

FOTO: Shutterstock

Inimesed kipuvad hoolimata lennueeskirjadest kõike omale kotti kaasa toppima. Ühe inimese pagas jäi lennujaamatöötajatele eriti erksalt meelde, sest sinna oli pakitud midagi õõvastavat, vahendab USA Today.

Ameerika pagasikontrollis avastati ühe reisija asjade hulgast midagi veidrat, mis oli pakitud koera ja kassi piltidega pakenditesse. Reisija väitis, et see on kassitoit. Kassitoit see paraku polnud: kotikestesse oli pakitud pisikesed surnud linnukesed. Võimaliku linnugripiohu tõttu saadeti pakendid otsekohe tuhastamisele.

«Surnud linde on keelatud lennukiga vedada, sest nad kujutavad potentsiaalsete haiguste ohtu meie tervisele,» ütleb välioperatsioonide juht Casey Durst. Ameerika tolli- ja piirivalveametispetsialistid jälgivad iga päev hoolega, et kaitsta riigi põllumajanduse ja majanduse õitsengut sissetungivate kahjurite ja loomahaiguste eest.

Eelmisel aastal konfiskeeriti USA’s keskmiselt 4700 illegaalset taime-, liha-, loomset kõrvalsaadust ja mulda päevas. Lisaks avastati sadamates üle 300 putukakahjuri.

Ehkki praegune juhtum hõlmas surnud linde, oli 2018 aastal juhus, kus püüti kotiga transportida 70 eluslindu.