T, 27.10.2020

4 üllatavat muutust, kui magad küüslauk padja all

Küüslauk on looduslik antibiootikum.

FOTO: Shutterstock

Küüslaugu positiivsetest mõjudest on läbi aegade palju räägitud, kirjutab Buzz Noble. Inimesed ei soovi paraku iga päev küüslauku sisse süüa, aga kuidas oleks, kui pead selle lihtsalt padja alla poetama?

1. Peletab igasugused putukad eemale

Küüslauk on võimas looduslik mürk kõikide putukate tõrjeks. Ükski sääsk ei taha sulle suvel ligi lennata ja saad rahus magada. Valmista küüslauguvesi ja piserda seda näiteks puuviljadele, kui soovid äädikakärbseid eemale hoida.

2. Ravib unetust

Pane küüslauk padja alla ja testi, kuidas uni muutub. Küüslauk aitab vähendada ka paanikahooge. Lisaboonusena püsid alati terve ja nakkusvaba. Küüslauk aitab südamel ja ajul paremini funktsioneerida, mis omakorda mõjutab unekvaliteeti. Küüslaugu sissesöömine lõdvestab lihaseid, mis omakorda aitab ajurakke rahustada.

3. Antibakteriaalne omadus

Toores küüslauk on läbi aegade juba mitmeid korda tõestanud, et suudab edukalt võidelda bakterite ja viiruste vastu. Küüslauk kaitseb organismi ja pärsib nakkustekitajate kasvu. Pane küüslauguküüs kindlasti padja alla, kui soovid, et oleksid viirustele vähem vastuvõtlik.

4. Aitab paremini hingata

Me kõik teame, et küüslauk põhjustab suhu ebameeldivat lõhna ja isegi keha eritab seda välja. Küüslaugu purustamine eritab allitsiini, mis ongi bakterite vastu võitlev looduslik antibiootikum. Küüslauk aitab ka blokeeritud ninakanalid avada, vähendab norskamist, mis omakorda soodustab rahulikumat und. Purusta 3-4 küüslauku keevasse vette ja hinga auru sisse.