Nipid, kuidas isepruunistajast tekkinud rante eemaldada

FOTO: Shutterstock

Kes ei armastaks päikesekuldset kuma oma nahal? Paljud meist haaravad suvise väljanägemise saamiseks isepruunistaja. Vaatamata sellele, kui kiire tulemuse see annab, võib nahale mõnikord jääda ebaühtlaseid triipe, laike või suuri oranže laike, kirjutab Pure Wow.

Siin on 7 võimalust, kuidas nahka ühtlustavad korrektuurid teha:

Koori nahka

Suhkrukoorija aitab eemaldada kõik surnud naharakud ja kõrvaldada nii suuremad kui väiksemad isepruunistajat tekkinud vead. Haara veidike koorijat ja hakka sellega nahal ringjaid liigutusi tegema. Lisaks nahatooni ühtlustamisele muutub ihu imepehmeks.

Söögisooda

Kui sa ei kandnud isepruunistaja pealekandmisel kindaid, on täitsa tõenäoline, et käid ringi oranžiks värvunud peopesadega. Söögisooda on suurepärane looduslik koorija ja see võib eemaldada pigmenteerunud plekid. Sooda põletikuvastased omadused aitavad vähendada ka ärritust ja põletikku.

Kombineeri 2 teelusikatäit söögisoodat ja 1 teelusikatäis vett ning hõõru käte vahel. Seejärel jätaumbes 5-8 minutiks mõjuma, enne kui maha pesed. Korda seda tegevust üle päeva, kui tegu on kangekaelsete plekkidega.

Sidrunimahl

C-vitamiini ja sidrunhappe segu muudab tumedad laigud kiiresti heledamaks. Pigista sidrunist mahl välja, kasta vatipadi sinna sisse ja tupsuta soovitud piirkonda. Sidrunimahl sobib suurepäraselt kuivadele kohtadele nagu küünarnukid, põlved ja sõrmenukid. Sidrunimahla võib kombineerida ka söögisoodaga, et luua eriti võimas koorija. Aga ära seda koorijat näol katseta, sest happed on õrna piirkonna jaoks liigselt ärritavad.

Karvaeemalduskreem

Paljud arvavad, et karvaeemalduskreem sobib ainult karvade eemaldamiseks, aga tegelikult kõlbab sellega teisigi iluprotseduure teha. Karvaeemalduskreem aitab tumedad nahalaigud lahustada. Kanna nahale õhuke kiht, lase veidike mõjuda ja pese maha. Tundliku naha korral tasub siiski ettevaatlik olla.

Hambapasta

Hambapasta on mõnevõrra universaalne iluvahend, millega saab mitmeid trikke teha. Valgendav hambapasta aitab ebaühtlast isepruunistajat neutraliseerida, eriti just keerukates piirkondades nagu sõrmevahed ja varbapealsed. Kanna nahale õhuke kiht hambapastat ja lase sel 10 minutit mõjuda.

Beebiõli

Algajad isepruunistaja kasutajad peaksid paralleelselt varuma ka beebiõli. Kui märkad, et kandsid isepruunistajat ebaühtlaselt peale, proovi seda beebiõliga lahjendada. Jäta beebiõli 10-15-minutiks mõjuma, enne kui maha pesed. Lisaboonuseks saad imepehme naha, sest teadupärast paljud pruunistajad kuivatavad nahka.

Ujumine

Basseinis ujumine aitab untsu läinud päevitust heledamaks kulutada. Basseinivees olev kloor aitab triipe, laikusid ja muid ebaühtluseid eemaldada.