Munamaskid, mis muudavad su juuksed tugevaks ja säravaks

Juuksed armastavad rikkalikku muna.

FOTO: Shutterstock

Ükskõik, kas su kiharad on pikka või lühikest kasvu, vajavad nad lisahoolitsust. Kallid šampoonid ja palsamid ei pruugi alati häid tulemusi anda. Tasub proovida isevalmistatud munamaske, sest need panevad juuksed jumalikult särama.

Muna on köögis üks põhilisemaid toiduaineid, kirjutab India veebitabloid. Ehkki võid kanamunadest valmistatud juuksemaski kohe maha laita, suudab see imesid teha. Siin on mõned muna sisaldavad juuksemaski retseptid, mida kodus järgi proovida:

Tavaline munamask

Muna on vitamiinirikas ja hea niisutaja. Munamask muudab juuksed värskeks ja säravaks. Olenevalt, kui pikad su juuksed on, võta kaks-kolm muna. Munalõhna vältimiseks tilguta segu sisse veidi sidrunimahla. Vahusta munad põhjalikult ja kanna juustele. Lase umbes 20 minutit mõjuda ja pese külma veega maha.

Muna ja majoneesi juuksemask

Muna ja majoneesi kooslus muudab juuksed imepehmeks.

FOTO: Shutterstock

Seda on äärmiselt lihtne valmistada. Vajad vaid muna ja supilusikatäis majoneesi, mis tuleb omavahel kokku segada. Kanna mask juuksejuurtele ja pikkusesse ning jäta tunniks mõjuma. Seejärel loputa šampooniga maha. Maski kogust võib reguleerida vastavalt sellele, kui pikad su juuksed on.

Kookosõliga munamask

Muna ja kookosõli kombinatsioon on juuste jaoks lausa taevalik. Mask mitte ainult ei aita sügavuti niisutada, vaid muudab kiharad ka tugevaks ja ennetab juukseotste lõhenemist. Maski valmistamiseks võta munakollane ja sega see kookosõli ja natukese vedela meega kokku. Kanna segu peanahle ja masseeri veidi. Lase veidi aega mõjuda ja pese leige veega maha. Maski kogust võib reguleerida vastavalt sellele, kui pikad su juuksed on.

Banaani ja meega munamask

Selle maski valmistamiseks vajad muna, supilusikatäis piima, 5 supilusikatäit oliivõli ja ühte püreestatud banaani. Sega kõik koostisosad pastaks kokku ja kanna peanahale ja juuste pikkusesse. Jäta mõneks ajaks mõjuma ja pese seejärel maha.

Oliivõliga munamask

Maski ettevalmistamiseks võta muna ja sega see kokku ühe supilusikatäie oliivõliga. Kanna segu peanahale ja juuste pikkusele ning lase mõjuda 15-20 minutit. Seejärel pese külma veega maha. Maski kogust võib reguleerida vastavalt sellele, kui pikad su juuksed on.