Need olid juunikuu enim tahetud ametid eestlaste seas

FOTO: Shutterstock

Juunikuus olid tööotsijad enim huvitatud e-kaubanduse ametikohtadest ja kuu populaarseimaks tööpakkumiseks kerkis CVKeskus.ee tööportaalis e-poe spetsialist. Tööpakkumiste arvud maikuuga võrreldes kasvasid ja seda viimaks ka toitlustus- ning turismisektoris.

Juunikuu kõige tahetum amet oli e-poe spetsialist (sh e-poe klienditoe spetsialist, müügispetsialist või administraator), kus keskmiselt kandideeris ühele ametikohale 283 tööotsijat.

Populaarseteks osutusid taaskord ka kauba komplekteerijatele suunatud tööpakkumised, kus ühele ametikohale saatis CV keskmiselt 216 tööotsijat. Kuna värbamisega alustasid uuesti ka mitmed hotellid ja restoranid, kerkis populaarsete ametite esikolmikusse ka administraatori ametikoht, kus leidus keskmiselt 168 kandideerijat.

Kaupluste taasavamisest alates on tööotsijad näidanud suurt huvi ka teenindussektori vastu ja klienditeenindaja ametikohale kandideeris juunikuus keskeltläbi 167 tööotsijat. Suurima kandideerijate arvuga klienditeenindaja konkursil osales aga tervelt 919 tööotsijat.

Keskmiselt 100 kandideerijaga värbamiskonkursside piiri ületasid veel ka autojuhi ja kulleri, assistendi (kontoritöötaja), turundusspetsialisti või -assistendi ning laotöötaja ja tõstukijuhi tööpakkumised. Lisaks kasvas maikuuga võrreldes huvi ka tootmistööliste ja värbamisspetsialistide tööpakkumiste vastu.

«Alates maikuust on tööpakkumiste arvud kasvanud ja võrreldes tervisekriisi algusega leidus juunikuus pakutavaid ametikohti pea kaks korda rohkem,» kommenteerib tööturu trende CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.

Henry Auväärt lisab, et kõige rohkem vabu ametikohti leidus juunikuus klienditeeninduses ja müügisektoris. «Töö leidmise võimalused hakkasid viimaks paranema ka turismi- ja toitlustussektorites, kuna juunikuus antud valdkondades tööpakkumiste arvud võrreldes maikuuga kasvasid.»

10 enim tahetud ametit 2020. aasta juunikuus

Amet

Keskmine kandideerijate arv ametikohale

E-poe spetsialist (sh e-poe klienditoe spetsialist, müügispetsialist või administraator)

283

Kauba komplekteerija

216

Administraator toitlustus- ja/või turismisektoris

168

Klienditeenindaja

167

Autojuht / kuller

158

Assistent (kontoritöötaja)

152

Turundusspetsialist või -assistent

109

Laotöötaja / tõstukijuht

108

Tootmistööline

93

Värbamisspetsialist

85

CVKeskus.ee on aastal 2000 loodud Eesti suurim tööportaal, mida külastati 2019. aastal üle 14 miljoni korra ja kus avaldatud tööpakkumistel viidi läbi rohkem kui üks miljon kandideerimist.