P, 25.10.2020
10 märki, mis viitavad peatsele sünnitegevuse algusele Kas teadsid, et vaid 5 protsenti lastest sünnib arsti poolt määratud tähtajal? Suuremale osale naistest tähendab see seda, et sünnitegevusele viitavad märgid tuleb ise ära tunda. Ent esimest korda emaks saades pole õrna aimugi, mida oodata või veelvähem, milliseid märke otsida. Seetõttu võid end sageli, eriti just lõpusirgel, leida küsimas, kas üks või teine muutus organismis viitab peatsele sünnitegevusele. Pampers toob välja, millised märgid sellele viitavad.
Suur „Meeleheitel koduperenaiste“ kingisadu! Sony Channel sai 10-aastaseks! Meeleheitlik ei ole tänavu ainult Eesti suvi, vaid tagasi on ka läbi aegade üks vaadatuim sari „Meeleheitel koduperenaised“. Sony Channelil täitus sel suvel esimene suur juubel – tee eestlaste südamesse leiti juba 10 aastat tagasi. Selle erilise sündmuse puhul korraldab kanal sarjamaratoni, et naabrinaistel jätkuks juttu igaks nädalavahetuseks. Lisaks tujutõstvale vaatamisele, jagab sünnipäevalaps välja ka kingitusi. Nimelt jagab Sony Channel oma Facebooki jälgijate vahel välja eksklusiivseid õige sarjafänni komplekte.
Kas emal on beebi kõrvalt töö tegemine võimalik? Millega arvestada? 1.märtsist 2018 jõustus seadusemuudatus, mis võimaldab teenida vanemahüvitise saamise ajal töist tulu kuni pool vanemahüvitise ülempiirist ilma, et vanemahüvitis väheneks. See andis paljudele emadele tõuke beebi kõrvalt tööle asuda. Ka tänavune aasta toob seadusesse muudatusi, mis peaks tööl käimist mõneti lihtsustama - alates 1. juulist saab vanemahüvitise maksmist vastavalt vanema soovile kalendrikuude kaupa peatada ja jätkata kuni lapse 3-aastaseks saamiseni. Selliselt saavad mõlemad vanemad lapsega koos kasvada ning ka tööelu jätkata. Pampers toob välja küsimused, millele eelnevalt mõelda, kui beebi kõrvalt läheb tööle ema.
Sünnitusjärgne periood – raske aeg, millest paljud ei räägi Emaks saada ja ema olla on imeline! Ent emaks saamine võib sageli olla segadusttekitav – ühelt poolt valdab Sind meeletu rõõm oma lapsega kohtumise üle, kuid teisalt oled hirmul ning avastad, et emaks saamise ja raseduse vahel on suur erinevus ning Sulle ei anta mingit kohanemisperioodi! Huvitav on seegi, et teatavat ärevust ja hirmu kogevad ka korduvsünnitajad, kuna naise mälu on imeline – see suudab unustada ja teha seda kiirelt. Pampers toob lugejateni emotsioonid, mis valdavad naisi pärast sünnitust.
Mida arvata sotsiaalmeedia beebigruppidest? Sotsiaalmeedia on nagu sotsiaalmeedia ikka – see on vaba maa, kus kohtuvad väga erineva taustaga inimesed oma erinevate tõekspidamistega. Nii on ka sotsiaalmeedia beebigruppides, kuhu koguneb kokku ligi 500 naist, kelle ainus ühine nimetaja on samas kuus sündiv või sündinud beebi. Kuid äsja oma rasedusest teada saanuna on ju äraütlemata äge suhelda naistega, kes teavad ja tunnevad täpselt seda, mida sinagi. Paratamatult hakatakse otsima suuremat ühisosa ja tekib tunne, et see ongi see turvaline paik, kus kõik õlg õla kõrval kuni sünnituseni ja sealt edasi kuni lapse täisealiseks saamiseni oma muresid ja rõõme jagavad. Mõnes grupis see nii on, kuid leidub neidki, kus kohe kisma ja rivaalitsemine üles tõmmatakse. Pampers uuris kolmelt emalt, mis nendes gruppides tegelikult toimub ja kuidas tuleks nendes kommuunides toimida.
Isad ja beebid – kuidas luua oma beebiga hea ja usalduslik suhe? Kui emad kannavad oma beebit kõhus ning juba alguses tekib „see“ tunne, et ma olen ema või ma saan emaks ning see tunne on nii emotsionaalselt kui ka füüsiliselt võimas, siis tulevastele isadele jõuab reaalsus kohale, et ma olen nüüd isa, hetkel mil ämmaemand ütleb: “palju õnne!“ Sel momendil on kõik emotsioonid segamini ning mitte kunagi varem pole nii väike inimene suutnud ühele täissuuruses mehele nii palju hirmu tekitada. Korraga on nii palju küsimusi ja nii vähe vastuseid, tekib tunne, et kõiges on võimalik kahelda ning mitte midagi osata. Pampers pani kokku mõned soovitused, kuidas nendest hirmudest üle saada, oma beebi jaoks olemas olla ning nipid, kuidas luua hea ja usalduslik suhe.
Väikelapse esimesed sõnad – kuidas toetada põnnide kõne arengut? Väikelapse vanemana oled kindlasti märganud, et kui laps on saanud umbes aastaseks, hakatakse uurima, kas ja mida suudab pisike öelda ja väljendada. Selle vastu tunnevad huvi nii vanavanemad, perearst kui ka sõpruskond. Väga hea tunne on uhkusega öelda, et laps juba oskab öelda “aitähh”, “emme”, “anna”, juhul kui ta seda oskab, kuid kolmandate isikute pärimine muutub kurnavaks, kui laps mitte midagi rääkida ei oska. Ühelt poolt võib ju naljatledes kõigile öelda, et “ju tal pole, siis midagi tarka öelda”, kuid sisemuses tunneb iga selline lapsevanem teatavat pinget. Tekib tahtmatult küsimus, kas lapse kõne arengus on kõik ikka nii nagu peab. Pampers toob välja soovitused, kuidas toetada väikelapse kõne arengut.
Kahe ema lugu: kuidas saavutada toimiv pereelu, kui ühtäkki kõik pereliikmed koduseks jäävad? „Arvasin, et minu lugupidamine Eesti õpetajate vastu ei saa enam kõrgemale tõusta, aga pärast viimaseid kodusõppe päevi on see kindlasti veel kerkinud!“ See on vaid üks paljudest avalikest kommentaaridest, mida internetiavarustest leida võib, mis näitab selgelt, et lapsevanemad on viimastel nädalatel pandud ootamatult uude rolli. Periood on kõigile osapooltele lühikese ajaga õpetanud palju. Igal perel on oma dünaamika ja ajaga välja kujunenud rutiin – mõnele perele on uus süsteem toonud kaasa segadust samas, kui teisele see suurt lisapinget pannud pole. Pampers rääkis juttu kahe erineva perega, kel kodus nii kooli– kui lasteaialapsi ning uuris, kuidas neil läheb, ja milliste nippidega nad pereelu toimimas hoiavad.
6 saladust, mida peaksid teadma ninaoperatsiooni kohta Ninaoperatsioon ehk rinoplastika on üks maailma populaarsemaid iluprotseduure põhjendatult. Üks oluline põhjus on ilmselgelt esteetika, kuid rinoplastika parandab olulisel määral ka inimese elukvaliteeti üldise tervise tasandil. Lisaks kaunimale ninale on operatsiooni käigus võimalik parandada ka ninakõrvalkoobaste ehk siinuste ehitust - maakeeli rääkides on operatsiooni tagajärjel lihtsam hingata. See omakorda parandab märkimisväärselt une kvaliteeti ning annab rohkem energiat inimese ärkveloleku vältel. Samuti on võimalik ninaoperatsiooniga vabaneda norskamisest, mis ei paranda ainult inimese enda une kvaliteeti, vaid ka tema partneri oma.