L, 5.12.2020
Suur lugu
Anett: suhted on tihti iseennast matvad Anett on nähtus. Kõrva järgi pakuks, et selline mesine ja siidine soulihääl kuulub mõnele tõmmunahalisele, pool sajandit praktiseerinud artistile kusagil New Orleansi laval. Aga ei! Anett on vaid 27-aastane eesti lauljatar. Kuidas ta ometi nii küpselt kõlab? Millega ta «Eesti Laulul» rahvusvahelise žürii ära võlus? Samasugust muusikamaagiat saadab korda Aneti esimene kauamängiv «Morning After». Kuidas ta seda teeb? Anett lööb väga avameelselt kaardid lauale.
reading time 7 min lugemist
Kurt Vonneguti poeg avaldas isa pööningult leitud 226 armastuskirja Ühel 2010. aasta talveõhtul oli Edie Vonnegut sunnitud pööningule minema. Keegi ei olnud seal aastaid käinud, sest pööning oli kola täis ja seal ei pääsenud hästi liikuma. Paraku oli katus lekkima hakanud ja aastatega kogunenud kola tuli läbi sorteerida, et töödeks ruumi teha. Kuulsa kirjaniku Kurt Vonneguti poeg eeldas, et pööning on täis rämpsu, mis tuleb lihtsalt ära visata. Siis aga avastas ta suure karbi, mis oli täis armastuskirju tema emale, Jane Vonnegutile.
reading time 2 min lugemist
Suur lugu
AJALOONAINE ⟩ Rudolf Tobiase briljantne tütar Sylvia pühendas elu kunstile ja kaotas selle tulekahjus «Me oleme vist küll kõik väga imelikud?» vaatas Helen Tobias ootavalt-küsivalt teda ja õde Sylviat intervjueerinud Postimehe ajakirjanikule otsa. Valli Voitk oli sunnitud vastama: «Imelikud? Tea, aga ebatavalised küll, sest iga anne on erandlik, seda erandlikum, kui kogu perekonnale on osaks saanud andekas olla.» See usutlus helilooja Rudolf Tobiase kahe tütrega leidis aset 15. septembril 1943.
reading time 11 min lugemist

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Vangi naine omadega puntras: kas mul on õigus lubada enda kõrvale teine mees? Kahe ja poole aastaga, mil mu mees Kaarel on vanglas karistust kandnud, on palju vett merre voolanud. Palju on pisaraid valatud, paljud emotsioonid, vajadused ja tunded on alla surutud. Ma ei ole tahtnud näha asja reaalsust. Ma olen keeldunud tunnistamast, et oleme oma elu elanud keeruliseks ise. Mitte kedagi ei ole süüdistada, mitte et ma isegi tahaks kedagi süüdistada. Ma ei ole prokurör, ma olen Ronja. Lihtne eesti naine, Ronja.
reading time 3 min lugemist
Birgot Kivinurm yoni massaaži õppimisest: kui teised naised kiitsid minu mehe tervendavaid käsi, võtsin seda algul väga isiklikult Birgot Kivinurm on pannud raamtusse «Seksuaalne. Otse ja ausalt» loo oma seksuaalsusest ja seksuaalsuse arengust. See on aus ja alasti sissevaade ühe naise kasvamisse – näidates, kuidas seksuaalsus kujuneb läbi kogemuste ja kokkupuudete teiste inimestega ning kuidas seda kujundab keskkond, kus elame. See on ka lugu teadlikkusest ja sellest, kuidas inimesel on võimalik oma seksuaalsust ise luua. Loe raamatust katkendit!
reading time 5 min lugemist
EMADUS ⟩ 10 inspireerivat tsitaati raamatust «Prussakad minu peas» Zane Zusta ja psühhoterapeut Diāna Zande harutavad raamatus «Prussakad minu peas» lahti prussakaid, kes on kõigil peas. Mõned ei teadvusta neid, eiravad või varjavad neid, teised aga sõbrunevad nendega. Loomulikult ei ole tegu päris prussakatega, kes peas ringi jooksevad, vaid prussakateks on erinevad mõtted, eelarvamused, solvangud, etteheited, viha, armukadedus, kapriisid, neuroosid. Siit leiad 10 inspireerivat tsitaati, kuidas prussakatega oma peas rahu luua.
reading time 1 min lugemist